Metoda Mojžíšové

Specializuji se na zmobilizování kostrče a žeber metodou Mojžíšové, která vyžaduje více návštěv.  

Tato terapie je vhodné pro muže i ženy. Projevem blokády kostrče je zejména bolest konečníku, podbřišku či křížové oblasti nebo zácpa. U mužů se zejména jedná o bolest, která vystřeluje do třísla nebo varlete, u žen do vaječníků. Ženy trpí bolestivou menstruací a stažením svalů pánevního dna, které může vést k funkční neplodosti.

Tato terapie je založena na reflexním ovlivnění nervosvalového aparátu pánevního dna za použití pohybové léčby bederní páteře, křížové kosti, pánve, kostrče a svalů, které ovlivňují jejich vzájemnou polohu. Samotná léčba obsahuje několik návštěv a úspěšné výsledky vyžadují každodenní pravidelné domácí cvičení.

První návštěva zahrnuje diagnostiku, vysvětlení vzniku různých spazmů a blokád, poučení o významu každodenního aktivního cvičení a ukázka dvou trojic cviků. Ty jsou zaměřeny na posílení a uvolnění gluteálních svalů a m. levator ani.

Druhá návštěva se většinou koná po uplynutí jednoho menstruačního cyklu. U mužů dle domluvy. Součástí této návštěvy je kontrola správnosti provádění cviků. Důležitou částí druhé návštěvy je mobilizace kostrče per rectum (konečníkem) a uvolnění sakroiliakálních kloubů a lumbální páteře měkkou technikou.

Třetí návštěva probíhá hned druhý den, kdy dojde ke kontrole nežádoucích spazmů, mobilizaci žeber a dalších blokád páteře dle vyšetření. Naučím vás poslední trojici cviků posilující břišní, gluteální a paravertebrální svaly a svaly pánevního dna.

Další návštěvy se uskutečňují po dvou menstruačních cyklech, u mužů dle aktuálního stavu. V případě, že se po kontrolním vyšetření už spazmy a blokády (nebo bolest) nevyskytují, pacient už cvičí doma sám. Terapie trvá obvykle 6 měsíců.